۱۳۹۷/۰۷/۰۹
فرماندار داراب در جلسه انجمن کتابخانه ها:

در همه مدارس باید کتابخانه راه اندازی شود

فرماندار گفت: در همه مدارس باید کتابخانه راه اندازی شود و این وظیفه همه ما است که کتاب و کتابخوانی را ترویج دهیم.

فرماندار داراب در جلسه انجمن کتابخانه ها:
در همه مدارس باید کتابخانه راه اندازی شود
فرماندار گفت: در همه مدارس باید کتابخانه راه اندازی شود و این وظیفه همه ما است که کتاب و کتابخوانی را ترویج دهیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان داراب، علی مظفری فرماندار داراب در این جلسه که با حضور دکتر منوچهری مدیرکل کتابخانه های استان فارس در فرمانداری برگزار گردید اظهار داشت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای عاری از فساد و ناهنجاری‌ها داشته باشیم باید به سمت مطالعه و کارهای فرهنگی برویم و کتابخوانی را ترویج کنیم واگر می خواهیم کشوری پویا و عاری از خشونت داشته باشیم باید به سمت کتاب و کتابخوانی برویم.
رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان بیان داشت: در پارک ها باید کتابخانه داشته باشیم و کافه کتاب راه اندازی کنیم و در سطح شهرستان تبلیغ کنیم و در کافی شاپ ها و رستوران ها کتاب ارائه شود.
وی در ادامه گفت: در دانشگاه ها و ادارات کتاب جایگاه ضعیفی و بعضاً خیلی ضعیفی دارد در پارک ها طرح من کتابم را جا می گذارم پس هستم شما هم جا بگذارید تا باشید راه اندازی کنیم از خیرین جهت توسعه و ترویج کتابخانه ها کمک بگیرید.
فرماندار تصریح کرد: بخشنامه کرده‌ایم که کلیه ساختمانهای دهیاری‌ها یک اتاق جهت کتابخانه در نظر بگیرند. شهرما و شهرستان ما با کمبود شدید کتابخانه روبرو است، خیرین را به سمت کتابخانه سازی تشویق کنید.
مظفری گفت: هرجایی یک کتابخانه باز شود یک مرکز فساد بسته خواهد شد. هر کسی که یک کتاب بخواند ده سال از جرم و فساد دور خواهد شد. در شهرستان پیک دانش راه اندازی کنیم  و در روستاها حضور پیدا کنیم و با خودرو به روستاها کتاب ببریم
 نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت: در خصوص راه اندازی کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی همه مدیران جهت تامین و تجهیز کتابخانه شماره دو همراهی و همکاری کنند و ما هم حمایت و همکاری خواهیم کرد.
فرماندار در ادامه تاکید کرد: دهیاران و شهرداری‌ها موظف به فعالیتهای فرهنگی خصوصاً در حوزه کتابخانه و ترویج کتابخوانی هستند.
 


منبع : فرمانداری شهرستان داراب

کد خبر : 69067
تعداد بازدیدها : ۱۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است